Metoda e këmbëve masazh dhe këmbëve


Këmbët masazh dhe këmbët - kjo kënaqësi e papërshkrueshme, e cila jo vetëm lehtësimin e lodhje në këmbë, por edhe muskujt e trupit dhe këmbët janë sjellë ton, dhe është relaksim i të gjithë organizmit. Këmbët masazh - shumë, shumë efektive procedurë forca vozrozhdayuschaya. Si te zgjidhni një metodë e këmbët masazh dhe këmbët?
Përfitimet e teknikave masazh

Një dallim shumë i vogël mes këmbëve masazh dhe këmbët, për shembull, masazh mbrapa. Dallimi manifestohet në faktin se këmbët dhe këmbët masazh stimulon jo vetëm muskujt që janë të prekur nga masazh, por ndikimi është pozitiv në të gjithë trupin. Kjo është për shkak të faktit se këmbët dhe këmbët është një numër i madh i pikave refleks që janë përgjegjëse për shëndetin. Gishtërinjtë stimuluese, ju japin një efekt i dobishëm për veshët, sytë, mishrat, hundës, sinuseve, dhëmbët. Në pikat që janë të vendosura në pjesën e shputës të këmbës, ju mund të shkruani një mjekësore më parë. Ka një pikë në krye të organeve të brendshme, shëndetin e përgjithshëm, dhe madje edhe të ndryshojë disponimin e personit.Si të masazh këmbët dhe këmbët e vetes?
Më efektive dhe të thjeshtë masazh - duke ecur zbathur: bari, rërë, zhavorr. Ky masazh ka një efekt pozitiv në humor, shëndetin, për shkak se ju të merrni energji e tokës, dhe ofron një efekt masazh në këmbë. Ju mund të blej një shpirt ribbed jastëk. Dhe jo vetëm që nuk duhet të qëndrojë mbi pllaka të ftohtë, kështu që më shumë do të mbahet në masazh perestupanni këmbë.
Nëse ju nuk masazh në verë, është e mundur që të përdorin metoda të tjera të vetë-masazh. Merrni një druri me permasa 40x40 cm kuti, e plotësoni atë me bizele, fasule ose pebbles për të krejtësisht të mbyllur pjesën e poshtme. Tjetra, të qëndrojë në një kuti me këmbët e zhveshur dhe kryeni mëkate nga një këmbë në tjetrin për aq kohë sa ju ndiheni dulling e dhimbjes nga ecin mbi shkëmbinj. Kohëzgjatja e masazh mund të marrë rreth 10 minuta. Një tjetër mënyrë është për të kryer lëvizjet masazh vetë-masazh një këmbë pas tjetrit. Ky lloj i masazh është shumë i dobishëm për ata që me këmbët e sheshtë. Ajo gjithashtu ndihmon me sprains, bruises, shtoni hapat stabilitetit. Dobishme për të kryer një vetë-masazh në banjë kur temperatura optimale kontribuon në hapjen e poret e lëkurës dhe muskujt ngrohur më.


Në botën e sotme ka shumë metoda dhe massagers shëndetësore. Për masazh efektiv këmbë massager, teknologji të cilit është për të ndaluar patinazhi në sipërfaqen e unazave konveks. Kjo procedurë është shumë e bukur dhe e dobishme. Merrni një masazh këmbë dhe këmbë, të sjellë një kënaqësi të pakrahasueshme dhe të ketë energji dhe vitalitet! Nëpërmjet masazh këmbët dhe këmbët ju duke ndihmuar trupin tuaj për të gjetur shëndet dhe lumturi.