Massages dhe elasticitet të rritur gjoksin


Masazh më efektive për rritjen e gjirit dhe elasticitet 3 lloje - masazh, acupressure, masazh me Aromatherapy. Në këtë letër të propozojë që të marrin në konsideratë secilin prej tyre më në detaje.
Formësimin masazh për të rritur madhësinë e gjirit dhe elasticitet.
Ky lloj i masazh është shumë e thjeshtë dhe shumë efektive. Përdorimi i ujit rrit elasticitetin e muskujt e gjoksit dhe elasticitetit të indeve. Uji butësisht dhe tenderly efekt në lëkurë. Hidro masazh është gjithnjë e më popullore me gratë për të korrigjuar formën e gjirit.Hidro jet masazh drejtuar.
Së pari, të rregulluar presion - ajo nuk duhet të jetë shumë i fortë dhe jo shumë i dobët. Presioni i fortë mund të plagosë në gjoks, dhe nga i dobët nuk do të ketë nevojë efektin masazh. Temperatura e ujit duhet të bëjë për relaksim të rehatshme.
Nëse keni nevojë të bëni lëvizje rrethore të gjirit masazh jet në drejtim të up. Çdo gjirit duhet të tërheqë 10 qarqet. Në hapësirën ndër brinjëve dhe në bazë të intensitetit masazh gjirit duhet të forcohet, pasi këto vende të formuar lartësi të gjirit. Por në tender nipples dhe lëkurë të ndjeshme, kështu masazh duhet të jenë më të ndjeshme. Jet duhet të lëvizë pa probleme nga gjoks e sipërme në sqetull dhe pastaj kthehen në gji, të prerë rreth rrethit. Bësh zonë okolohrudnoy masazh avionëve presion mund të rritur, dhe në presion shumë gjoks duhet të reduktohet. Hidro masazh duhet të zgjasë 8 deri në 10 minuta.


Hidro masazh shpërndarë jet.
Mirë forcon gjoks shumta masazh rregulluese. Ai punon intensivisht në lëkurë, duke stimuluar muskujt gjoks dhe mbaresa nervore e saj në rritjen e ndjeshmërisë së lëkurës dhe nipples. Masazh duhet të bëhet në një lëvizje rrethore, duke filluar nga skajet në supet, duke përfshirë dekoltin. Hidro masazh zgjat 15-20 minuta. Pas masazh duhet vetëm të qëndrojë në dush dhe relaksohuni, pastaj trupin lagur me një peshqir. Aplikoni fërkoni gjoksin me vaj apo krem ​​masazh.


Elasticitet Aroma dhe madhësia rritje gjirit.
Masazh - kjo është metoda më efektive për të korrigjuar formën e gjirit. Nëse masazh është bërë si duhet, atëherë përmirëson qarkullimin në gjoks, rikthen ekuilibrin hormonal, gjëndra funksionale qumështit, rrit kullimit limfatike pse stimuluar procesin e shtim të gjirit.
Ajo është e mirë për masazh pas procedurave të ujit - të thjeshtë apo kontrast dush. Vaj masazh ose krem ​​për korrigjimin e gjirit duhet të fshij mes palmave, pastaj të fillojë një lëvizje rrethore butësisht masazh gjoksin, fërkim të naftës në lëkurë. Mbi të janë muskujt gjoks që mbështesin bust, kështu që ky rajon mund të jetë masazh më intensive.

Mbi të gjirit masazh duhet të bëhet në drejtim të qendrës, dhe nën gji, në të kundërtën, nga qendra në sqetull. Masazh duhet të zgjasë 3-5 minuta. Pasi të naftës është zhytur, duhet të veshin të rehatshme, mundësisht sytjena pambuku. Pas masazh gjirit nuk duhet të grimcuar, ajo duhet të jetë e lirë.

Shtrihen masazh gjoksin.
Ky lloj i masazh ishte i njohur në Kinën e lashtë dhe ka arritur të kohës sonë. Me masazh shtrihen muskujt e gjoksit bëhet më e fortë, ajo bëhet elastike, përmirëson qarkullimin e gjakut.

Së pari ju duhet të merrni të dy gjinjtë në të njëjtën kohë pëllëmbët duart në mënyrë që Qendra pëllëmbët e kombinuar me qendër të dalë. Atëherë drita prodhuar nga rrotullimit të gjoksit ndaj njëri-tjetrit, nga shpatullën në qendër. Përsëriteni 9 herë.
Ne kemi nevojë për të marrë një frymë thellë dhe nxjerr klikoni mbi gjokset, duke shtypur atë atij. Përsëriteni të njëjtën 9 herë.
Brenda 5 minuta e këtyre ushtrimeve duhet të kryhet në një kohë, atëherë ju mund të vazhdojë në fazën e ardhshme.

Spot masazh Shiatsu për të rritur elasticitetin dhe gjoks.

Reflexology - një metodë unike e mjekësisë orientale për zgjerimin e gjirit dhe elasticitetin e saj. Kombinimi i acupressure dhe vajra për shtim të gjirit i jep një efekt të veçantë.
Mjekësi orientale beson se në pikën "stympu" dhe "Dante"Kush janë në mes të 3 dhe 4 brinjë gjoks, gjinjtë mund të bëjnë gratë më të plotë.
Si për të gjetur këto pika? Së pari ju duhet të ndiheni gishtat klavikul tuaj, pastaj ngadalë ulët poshtë në brinjë të tretë. Në hapësirën e tretë ndër brinjëve pranë kafaz i kraharorit, janë këto 2 pikë për masazh aktive korrigjim.


Për rritjen e elasticitetit dhe bustit duhet të inkurajojë:
- Termat tiroide - qafë. Nevojë për një anim qafë pak përpara dhe të shtypni 5 herë për 2 sekonda çdo pikë: në një kënd në mes tehut dhe rruazë tretë kraharorit dhe proceset spinous përgjatë rruaza të qafës së mitrës në të dy anët, nga poshtë lart. Përsëriteni 5 herë në të djathtë dhe të majtë. Kjo procedurë parandalon graying parakohshme të flokëve.
- palca rajonit - uritur poshtë qafës. Kjo pikë është në kockë slot zverku mbi procesin spinous e rruazë qafës së mitrës dytë. Ajo masazhin shtyn lëvizjet. Pads e gishtin e mesëm të njëra anë duhet të vihet në pikë, të vënë gishtin tuaj në krye të anën tjetër dhe shtypni me një fuqi mesatare prej 10 herë, duke pushuar për 3 sekonda.


Në mënyrë që të merrni rezultatin e dëshiruar në elasticitet dhe gjirit shtim, ju duhet të klikoni në pikën e përditshme e mësipërme për 10 minuta, trajtimin më të mirë të ujit pas shtrihen dhe masazh.