Metoda e trupit acupressure


Në luftën me depozitat strategjike të yndyrë ndihmon furçë të thjeshtë masazh. Me përdorimin e duhur të rezultati do të jetë i dukshëm pas dy javësh. Gjithashtu, ai ndoshta është vetëm lloj i masazh që ju mund të kaloni pa miqtë ndihmë, burri dhe duart e të tjera të huaja. Për të arritur, për shembull, në pjesën e pasme, ju duhet vetëm për të blerë një furçë me një dorezë të gjatë.
Masazh furçë është bërë më e mirë për lëkurën e thatë dhe jo më shumë se 5 minuta në zonë. Besohet se kjo procedurë është kryer në mënyrë efikase në lëkurën steamed. Në të vërtetë steaming lëkurën lagësht shtrirë lehtë dhe të plagosur shpohet ashpër. Prandaj, përfitimet e këtij masazh disa dhe të pakëndshme ndjesi - plot. Roztyratysya mirë në mëngjes, sepse, ndër të tjera, një masazh, trupi nxehet; rrit qarkullimin e gjakut; invigorates jo më keq se kafe; jep shumë energji pozitive për të gjithë ditën e ardhshme; rejuvenates lëkurës, zbut rrudhat. Cila është mënyra e trupit acupressure?Gjeni një atribut i domosdoshëm mund të jetë pothuajse çdo farmaci. Furçë të përsosur:
• me një dorezë të gjatë ndashëm;
• me shpohet natyrore;
• me shpohet butë - për seancën e parë. Ngurtësi më tej rritet gradualisht në varësi të ndjenjave personale. Teknika Gjithsej masazh është e thjeshtë dhe të vjen për shkak të alternuara mocionet rrethore (akrepave të sahatit) me të gjatë të vetme (poshtë lart).

Këmbët
Filloni metodë Acupressure dhe shkallën e nevojës, promassyrovav parë një këmbë, atëherë të tjera. Vënë këmbë në buzë të vaskë ose në një stol. Gishtat furçë masazh, thembra - në pesë gishta, fshij në një kyçin e këmbës rrethore lëvizje, këmbë, gradualisht në rritje në gjunjët e tij. Masazh e prapme të gju (mos harroni se gjunjët bëjnë metodë acupressure dhe jo), dhe në fund të gëzojnë një fushat kryesore problematike - kofshët dhe mollaqe. Mbajë ato më të gjatë, fërkim me kujdes pjesën e jashtme të kofshëve, të alternuara lëvizje rrethore me kohë, të izoluar.


Duart
Metoda dhe acupressure sipërme të trupit fillon me duar. Ngadalë të marrë nga duart e tij në sqetullat e tij, duart e fërkoni nga dore në bërryl, nga bërryl për krah. Në fillim të masazh - lëvizje të vetme, shumë presion, atëherë - rrethore. Çdo ngastër duhet të bëhet dy herë.

Side, abdomen, mbrapa
Bark masazhin lehta, të butë, clockwise rrethore lëvizje, në rritje nga ijet në zemër (më lart - ju nuk duhet). Mbrapsht njëpasnjëshëm edhe lëvizje rrethore, por më të fuqishme nga beli tek supet.


Qafë dhe gjoks
Lëkura e qafës dhe gjoksit - delikate dhe të ndjeshme, kështu që këtu ne kemi nevojë për një furçë të shumë të butë. Butësisht masazh qafën tuaj, mjekër duke lëvizur gradualisht deri në supet dhe mbrapa sipërme. Pastaj shkoni në gjoks - ajo masazhin lëvizje rrethore (pa ndonjë presion) nga qendra e gjoksit në skajet e saj, të lehtë për skuqje. Lëkurë të ndjeshme rreth nipples të lahen tabu! Pas një masazh, të marrë një dush të ngrohtë dhe të vënë në një moisturizer lëkurës.

Person
Ajo është e njohur, gjithashtu ka nevojë për kujdes. Për masazh të butë e fytyrës duhet furçë masazh - ajo që është përdorur në kujdesin e një fëmijë. Furçë tualet Aplikoni në qumësht dhe masazh fytyrën në mocionet rrethore lart, në drejtim të linjave masazh.


Në tjetër furçë zonë shkelje:
• ijë;
• depresioni popliteal;
• kofshën e sipërme e brendshme dhe zona pubike përreth. Gjithashtu furçë masazh është e kundërindikuar në probleme të lëkurës - acarim, thatësi e tepruar, gërvishtjet, bruises; semundjeve dermatologjike - eczema, psoriasis, venat variçe.