Koha më e mirë për të ushtruar


Shumë sportive janë të lidhur me workouts mbrëmje, ndërsa të tjerë besojnë se koha më e mirë për sportet - këtë mëngjes, dhe këto ushtrime quhet akuzuar. Disa kohë për aktivitet fizik ekzistojnë. Njëlloj përshtatshme si mëngjes dhe në mbrëmje. Vetëm nga individi në individ varet nga efektiviteti i trajnimeve.
Kur është ushtrimi më i mirë
Nëse ju zgjidhni kohën më të mirë për stërvitje, efektiviteti i workouts tuaj do të varet tërësisht nga pritjet tuaja dhe ushtrime. Kalorive djegur e njëjtë si në mëngjes dhe në mbrëmje. Koha për ushtrim duhet të bëhet në bazë të karakteristikave të sistemit tuaj nervor. Për shembull, emocionale, të prirur për njerëzit agresive dhe të bezdisshëm, ajo është e rekomanduar për të ushtruar gjatë natës (disa orë para se të shkojnë në shtrat). Vozbuzhdaemaya gjatë kohës së ushtrimit të qetësuar sistemin nervor. Përndryshe, njerëzit e tillë mund të përjetojnë pagjumësi.Mëngjesit Sport
Nëse jeni duke përjetuar probleme me gjumin, ju mund të ushtrojë në mëngjes dhe në mbrëmje. Kryejnë ushtrime në mëngjes do të ndihmojë për të zgjoheni, mbush me gëzim, të përshtatur veten në kohë. Një çift i ushtrime të thjeshta gëzim, të japë një nxitje të energjisë dhe ju jeni gati për një ditë të re. Ushtrime mëngjesit duhet patjetër të përfshijnë kardio. Kjo mund të jetë një goditje e lehtë në mëngjes, ngasin një biçikletë ose klasa në një biçikletë stacionare. Pas ushtrimit mos harroni të zgjas muskujt. Për të kursyer kohë, shumë pjesën e poshtme të këtij trajnimi. Megjithatë, që shtrihen është e nevojshme për nxjerrjen e tyre, duke i dhënë forma e ndihmës të trupit. Thanks në mëngjes ju ushtron gjithmonë në një humor të mirë dhe formë të shkëlqyer fizike.


Sportive mbrëmjes
Ju mund të shkoni në për sport, jo vetëm në mëngjes, por në mbrëmje. Nëse ju të gjeni të vështirë për të konfiguruar vetë për ushtrime mëngjesit, sportive mbrëmje do të ju ndihmojë të mbajtur veten të aftë dhe të humbni një kile pak. Shumë e mirë të kryer goditje e lehtë në mbrëmje, por për të qenë efektive, ju duhet të drejtuar të paktën gjysmë ore. Përndryshe, ky trajnim do të ju ndihmojë të arritur rezultatet e dëshiruara. A nuk e torturojnë veten goditje e lehtë të përditshme, orarin më të mirë të trajnimit - 3 herë në javë. Këtë herë ju plotësisht të mjaftueshme për të djegur ato kg shtesë dhe për të gjetur një figurë tërheqëse.

Në mbrëmje sportive kthehet ngarkesë të energjisë. Nëse ju mendoni se pas një dite të vështirë, dhe ju nuk mund të bëjë një qasje, gjëja kryesore për të ardhur në palestër dhe të bëjë të paktën një ushtrim në muzikë ritmike. Ju ndjeni sikur hap një erë të dytë, dhe pas trajnimit që ju të ndiheni të relaksuar dhe çlodhur.

Vëmendje e veçantë në sportet e mbrëmjes duhet t'i kushtohet kurriz. Disa ushtrime mund të shkaktojë rrëshqitje e rruaza, e cila është arsyeja pse ka dhimbje në shpinë. Nuk mund të jetë edhe nerva hequr në fytyrë, të cilat janë në gjendje që të ndërpriten organet e brendshme. Pra, të jetë i sigurt që të përfshijë tuaj stërvitje në mbrëmje shtrihen ushtrime shpinë.


Ushtrimi fizik ne kemi nevojë. Pa to ne nuk mund të ndjehen me të vërtetë aktive dhe të shëndetshme. Nëse ju pëlqen gjimnastikë apo not, kohën më të mirë për trajnime të tilla - këtë mëngjes. Për palestër dhe valle kostum mbrëmje. Postezhyte në mirëqenien e tyre. Statusi juaj duhet të ju ndihmojë të zgjidhni një kohë të përshtatshme për të ngarkesës. Nuk ka nevojë për të bërë justifikime, duke thënë se ju nuk keni kohë për sport, për shkak se ju keni familjen dhe të dashurit e tyre. Këta njerëz duhet të shtyjë për të përsosjes. Filloni duke bërë ushtrime në mëngjes nuk është aq e vështirë sa duket. Ju e parë mund të bëjë alarmin për një çift shqyer më parë, dhe pastaj ngadalë të kryejnë disa ushtrime. Nuk është e nevojshme për të kushtojnë një sport në mëngjes një kohë të gjatë. Ajo do të jetë e mjaftueshme për 20 minuta. Përfundimi i ndonjë aktivitet fizik duhet të jetë një dush. Pas mëngjes ushtrime nuk duhet të nxitojnë për mëngjes. Duhet të kalojnë të paktën 15 minuta pas trajnimit. Dhe në qoftë se ju dëshironi të humbni peshë, darkë mirë fshihet krejt.