Osteopaticheskaya cosmetology, masazh të fytyrës


Pas dëgjimit në lidhje me këtë për herë të parë, shumë veten: pas mjekët tradicionale Osteopaths duke punuar me trup, shërimin nga sëmundjet e shpinë, nyje, sistemin nervor dhe Sëmundjet të tjera. Duart përvojë ekspert e përcakton pikën e tensioni i muskujve, zhvendosjes dhe shkelje të tjera të eshtrave në trup dhe heq ato. Por si doli, kjo metodë në cosmetology gjithashtu jep rezultate mbresëlënëse: ajo mund të jetë për të hequr qafe e rrudhave të fytyrës, çanta nën sytë, të forcojë fytyrë ovale. Dhe lëkura, duke përmirësuar qarkullimin e gjakut bëhet më i zhdërvjellët, të freskëta, "ndritshëm" dhe kadifeje. Bisedoni në cosmetology osteopaticheskaya, masazh fytyrës.


Plakje e trupit të shkaktuara gjenetikisht. Si rezultat i akumulimit të produkteve metabolike në ind procesin e rinovimit celular është prishur. Por sa shpejt ndodh kjo varet nga shumë faktorë - për shembull, me anë të ndryshimeve të hormoneve në trup, ndikimet e jashtme (ndryshimet e temperaturës, ajrit të thatë, mjedisi i ndotur) dhe kujdesit të lëkurës të pahijshme.

Gjatë viteve, fytyra fillon të duket i lodhur, nuk ka puffiness, elasticitet reduktuar të lëkurës. Gradualisht, ndryshimet në muskujt e fytyrës. Disa prej tyre, të tilla si muskujve ballore ose rrethore të gojës, vazhdimisht në hypertonicity. Dhe, për shembull, muskujt e syrit rrethore apo muskujve nofulla, nga ana tjetër, janë atonychnыmy. Mykrospazmы vazhdueshme imitoj muskujt të çojë jo vetëm në formimin e rrudhave, por edhe në përkeqësimin e limfatike, dhe për shkak të kësaj nuk janë ënjtje. Së fundi, rrudhat edhe naybeznevynnishi përfundimisht kthehet në rrudhave. Për shembull, linjat e theksuara nasolabial japin fytyra të duken të lodhur. Ndryshimet e vazhdueshme në sistemin skeletor, lartësia reduktuar me moshën dy nofullat, mjekër bëhet më konveks.


Me cosmetology Osteopatike këto procese mund të jetë i ngadalshëm dhe i saktë. Ndryshe nga shumë procedura të tjera kozmetike, masazh Osteopathic ndikon jo vetëm në lëkurë. Ka një ndikim të thellë në indet e fytyrës, muskujt dhe madje edhe eshtra maxillo-e fytyrës, nëse blloqe të zbuluara nofulla. Shtrihen nëpërmjet teknikave të caktuara të muskujve individualë ose grupeve të muskujve (qafën dhe shpatullat e parë, dhe pastaj person), specialist heq spazma, arrin relaksim të muskujve dhe lejon muskujt e fytyrës të marrë një pozicion natyror. Nëpërmjet një ndikim të thellë në inde është kullimit limfatik - "pompuar" fluide intersticiale, përmirëson qarkullimin e gjakut në indet nënlëkurore, aktivizuar metabolizmin. Lëkura është forcuar, bëhet ngjyrë të shëndetshme.


Në çfarë moshe duhet të aplikojnë në beautician, osteopath? Kjo varet nga ajo që problemi duhet të eliminohet në cosmetology. Nëse kjo është ënjtje e fytyrës, procedura mund të kryhet që prej 25 vjetësh, në qoftë se ju doni të merrni efektin e heqjes - me ardhjen e më shumë ose më pak të dukshme rrudhat, pra 30-35 vjeç dhe më të vjetër. Masazh Osteopathic fytyrës është i përshtatshëm për pothuajse të gjithë. Kundërindikimet pak, por ato janë: prania e çdo lloj tumori (për shkak të një efekt të fuqishëm limfatik kullimit), Tremujorin e parë të shtatzënisë, problemet tiroide, infeksionet akute respiratore virale. Gjithashtu, nuk do të shkojnë për procedurën nëse Botox injektuar kohët e fundit. Masazh Osteopathic redukton efektet e drogës.


Në çdo rast, kjo është jo vetëm shumë i dobishëm, por thjesht të këndshme, procedurën relaksuese. Çdo sesion i ri nuk është si e mëparshëm për shkak të shumëllojshmëri të teknikave dhe kombinime. Gjatë nuk ka lodhje, nuk ka varësia dhe risi e ndjesive efekt i dobishëm në sistemin nervor. Prandaj, indikacionet për këtë ekspertët e procedurës quajtur edhe lodhje fizike dhe mendore, stresi, duke ulur efikasitetin.