Parafine përfundon korrigjim


Ju ende nuk parafine përfundojë për korrigjim dhe marrjen e shpëtoj "lëvozhgë portokalli"? Pra, ju nuk e dini kënaqësinë e vërtetë! Kjo përfundon - një nga procedurat kozmetike më të këndshme dhe të efektshme. E vetmja dylli veçantë është e nevojshme, me një shkallë të lartë të pastrimit - pa ngjyra dhe aditivëve të tjera, por aditivëve kozmetike: ekstraktet e bimëve, vajra të ndryshme, duke përfshirë vitamina esenciale dhe substancave të tjera aktive rreshtohen gunga nën lëkurë.


Parafine peshë - vaj rrjedh. Ajo tashmë fillon të shkrihet në 52-54 °, por jo në 80 ° epidermë lënduara si zastыvayuschey mes filmit dhe lëkurës është gjithmonë një shtresë të vogël të ajrit (në krahasim me ujë të nxehtë në të njëjtën masë, të jetë trupi ngjethura). Me përçueshmëri ulët termike, parafine fitilin ngadalë dhe nxehet veshje e guaskës vetëm 15.2 ° - të mjaftueshme për efekt të celulitit. Djerse në parafine fshikëz - pothuajse i njëjtë si një banjë me avull. Ngrohje të thellë uniforme e indeve, e cila ofron parafine aplikimit, përshpejton metabolizmin në qelizat, stimulon shkatërrimin lipidet dhe zbutjen e lëkurës.


Në fushat me probleme nën përfundon otlozhyvshehosya tepërt yndyrë ruan ujin, duke parandaluar largimin e toksinave. Hot dylli bën të lëngshme me produkte të tretura prishjen e yndyrë të dalë në sipërfaqe. Megjithatë, bëri djerse nuk mund të zhduket - parandalon film të dendur që nuk le asnjë ajrin apo lagështi. Si rezultat i ujit - komponenti kryesor i djersës - zhytur përsëri dhe molekulat toksina madhësia janë shumë më tepër mbetet në sipërfaqe. Ky efekt nuk thahet lëkurën dhe është formësimin, siç ndodh në saunë, por i mbushur me lagështi, dhe zonat që dukej i butë, dhe undulating, zbutur dhe forcuar.

Zvogëlojë pamjen e celulitit dhe trupi formësimin është në fuqi limfatik parafine veprimit kullimit.

Kur masë nxehtë fitilin, ajo zvogëlohet në mënyrë të konsiderueshme, fort trupin koprrac, squeezing atë, sikur squeezing lëngshme tepërt nga nënlëkurës yndyrë. Efekti tilla compression si blahodaten për trupin si nxehtësia. Compression është shumë i butë fillimisht dhe malooschutymoe, por si parafine ftohje me energji elektrike "përqafojnë" rritet. Për të përmirësuar rezultatin para se të aplikoni të nxehtë lëkurë masive pastruar me kujdes me një locion të veçantë, pastaj zhyroszhyhayuschye apo celulitit krem. Aditivëve kozmetike përfshira në parafine dhe krem, lehtë të depërtoj nëpër epidermë nxehta. Idealisht, eksperti do të ofrojë për të bërë edhe një masazh të lehtë me anti-celulitin krem ​​për të stimuluar qarkullimin e gjakut në zonën e problemit dhe të përgatisë atë për mbështjellës. Pas procedurës ju do të bëni dhe do të bëjë një masazh vë llapë me herbs.


Ngjiten në parafine fshikëz plotësisht, si në qoftë se ju nuk më pëlqen, është e pamundur për korrigjim. Pra, në fytyrë dhe të ndryshme pjesët e trupit (abdomen, kofshë) zakonisht imponon aplikacione, por duart dhe këmbët janë të zhytur në një banjë. Parafine "doreza", mund të zvogëlojë volumin përgjysmë një duart pakonsoliduara në gjysmë centimetër apo edhe centimetër, duke i privuar ata nga thatësi, plasaritje dhe skuqje. Para procedurës, lëkura juaj përsëri pastrohen dhe të lubrifikuar locion lipolytic, hidratues apo ushqyes (në varësi të llojit të qëllimit keni vendosur veten) krem, atëherë ju mund të bëni një masazh të lehta për të rritur qarkullimin. Pastaj furçë (për dore), i zhytur për disa sekonda në një dush parafine, atëherë nxjerrë dhe prisni deri në masë të trashë ndalesa dripping. Pikiatë përsëritet 5-8 herë, në mënyrë që lëkura ishte e mbuluar me një shtresë të trashë të dylli. Pastaj të vënë duart tuaja në qese plastike, dhe në krye - doreza mëndafsh. Film fshihet pas 25-30 minuta.


Vetëm kështu që ju mund këmbët pastra vzuvshy ato në parafine "çizme". Kjo është një procedurë e madhe lymfodrenazhnaya gjithashtu ndihmon për të hequr qafe pads yndyrë në brendësi të gju. Në fytyrë është kur për të tërhequr oplыvshyy ovale dhe të heqin qafe e mjekër të dyfishtë, të imponojë një shtresë e dylli, atëherë të mbuluar atë me leckë garzë (për të lehtësuar largimin e pastajmë të maskë), dhe shtresa e lartë të shtoni një tjetër 3-5 në masë të nxehtë. Rastësisht, për procedurën individuale termike duhet të jetë më e shkurtër se trupi - vetëm 15-20 minuta.


Duhet hequr dylli - gjithashtu një art. Në vështrimin e parë është larguar nga poshtë lart (nga qafa të ballit), trup - nga lartë poshtë (prej dore në gishtat e këmbës më të ulët deri te këmbët). Lëkura pas dyll të nxehtë për shkak se efekti i dobishëm i procedurës do të ruhen për një kohë derisa ngrohjes akumuluar nuk është konsumuar në indet do të shkojë në mënyrë aktive proceset tonik që vazhdojnë të ndarë yndyrë, zonat e lëkurës problem - të theksuara, nodules celulitin - të shpërndarë. Nëse e dëshiruar, banjot e nxehtë mund të bëni vetë. Për ta bërë këtë, para së gjithash, duhet të jetë e rezervuar një numër të mjaftueshëm të dylli rafinuar kozmetike (ajo është shitur në farmaci) - do të duhet të paktën një kilogram, dhe mundësisht më shumë.

Përgatitja e lëkurës për procedurat (trajtimin pastrim saj dhe krem ​​smeared e nevojshme), të fillojë të shkrihet parafine masë.

Kjo është bërë e mirë në një banjë me ujë, mundësisht në një tigan smalt me ​​tehe të larta për të llak ujë nuk e kam marrë brenda; Ju gjithashtu mund të përdorni një furrë me mikrovalë (mënyrë shkrirjes). Para se të aplikoni dylli, kontrolloni temperaturën kapnuvshy në anën e pasme e dore tuaj, jo shumë të nxehtë? Brushes dhe zhyt këmbët tuaja në vaskë krejt, gishtat rozchepiryvshy; Fytyra, barku dhe kofshët e aplikojnë një shumë të furçë të nxehtë në disa shtresa. Pastaj të rregulluar rimbursim kapem film dhe të mbyllë peshqir të lartë.