Holding magnetike në shtëpi


Terapi magnetike duke përdorur fushë magnetike ndikon shërojnë trupit. Holding terapi magnetike në shtëpi dhe në klinikë është një nga komponentët e ilaçeve, ndihmon në parandalimin efekte të ndryshme anësore dhe jep rezultate të larta pozitive. Nëse ka një sëmundje akute ose kronike të sistemit të frymëmarrjes, efekti ndodh përmirësim mjaft shpejt në frymëmarrje jashtëm. Nëse ju keni një sëmundje kronike e sistemit të tretjes, kjo tregon një efekt anti-inflamator.
Në kryerjen magnetike, si në spital dhe në shtëpi, ju duhet të ndiqni disa rregulla:


- Ju nuk mund të bëjë procedurën në një stomak bosh;
- Përdorimi i paligjshëm i alkoolit;
- Procedurat duhet të kryhet në të njëjtën kohë që pasoi ritmin biologjik;
- Nuk lejohet procedurat në qoftë se pacienti ndihej mirë (ethe, ka ndryshime të papritura në presionin e gjakut, etj)

Metodat e ndërtimit magnetike
Thyerje
Thyerje mund të përshpejtohet nëse në shtëpi ndikojnë në faqe thyerje unazore magnet (diametër magnet rreth 50 mm, këto magnete mund të gjendet në kokat e vjetra folës). Ndikimi bëri një lëvizje rrethore mbi të akrepave të sahatit thyerje për 20 minuta 2 ose 3 herë në ditë. 10 minuta magnet duhet të mbajë faqen thyerje në një avion, pastaj një tjetër.

Kundërindikacionet:
Përmirësimi i kësaj metode është kundërindikuar për njerëzit që vuajnë nga sëmundje të tilla si hipotension, kanceri, sëmundjet e gjakut, osteomielit, dhe post-goditje në shtetin postinfarction.

Uji magnetized
Nëse kalojë thjeshtë uji në mes të poleve magnetike, ajo bëhet biologjikisht aktive dhe shërimi. Përdorimi i ujit të tillë zvogëlon nivelin e kolesterolit në mëlçi dhe të gjakut, normalizes presionin e gjakut, përmirëson metabolizmin, ndihmon në heqjen e gurëve të vegjël në veshka. Shënoi gjithashtu përmirësim në pacientët me ekzemë dhe sëmundjeve të tjera të lëkurës.


Mahnytofornыy rrip terapeutik (rrip me magnet fleksibël)
Recommended për parandalimin në shtëpi mëposhtme sëmundje:
- artrit sacro-vertebrale nyje. Veshin në rripin duhet sacroiliac zonë vertebral 30 minuta 3-4 herë në ditë. Kursi i trajtimit është 2-3 javë.
- algomenoreya (menstruacionet e dhimbshme). Rrip duhet të jetë i veshur në zonën e suprapubic 1-2 orë. Kursi i trajtimit 1-2 ditë.
- osteokondroza. Veshur rrip duhet të jetë 30 minuta në ditë. Kursi i trajtimit 10-15 ditë.

- dhimbje të nervit shiatik. Ju duhet të veshin një sëmurët zonë rrip vazhdimisht, deri në zhdukjen e dhimbjes. Kursi i trajtimit jo më shumë se 6-7 ditë, për të kryer terapi mund të përsëritet pas 4-5 ditësh.

Ka contraindications:
- shtatzënisë,
- të gjitha llojet e terapisë elektro-fizike,
- Sëmundjet e gjakut,
- origjinalitet.

Byzylyk magnetike
Magnetike byzylyk - metodë jo-Medikamentoze e parandalimit dhe trajtimit. Ajo ndikon në fushën magnetike në pikat aktive e dore e dorës së njeriut. Ky byzylyk duhet të përdoret në mënyrë të vazhdueshme.

Terapi magnetike është kryer për të rregulluar sistemin kardiovaskular, fazat e hershme të hipertensionit, dhimbje koke, sëmundjet e frymëmarrjes, dehje, lodhje dhe stresi, për të përmirësuar aklimatizimit, me luhatjet e mprehtë e motit dhe çrregullimeve gjeomagnetike. Byzylyk përmirëson tonin e trupit, përmirëson disponimin, normalizimin e tensionit të gjakut.
Ajo duhet të jetë i veshur në të përbashkët radio-i kyçit të dorës, nëse gjendja përkeqësuar e shëndetit, është e rekomandueshme që të veshin një ditë e gjatë. Mjekësia e lashtë kineze thotë se pika e fokusit të përbashkët radio-i kyçit të dorës janë meridianet të rëndësishme të energjisë.

Mos dyqan byzylyk magnetike së bashku me instrumentet precize dhe burime të forta magnetike.
Kundërindikacionet:
byzylyk mund të vishen gjatë shtatzënisë në çdo fazë, infarkt miokardi, sëmundjet e gjakut, sëmundjeve infektive dhe tepër i ndjeshëm.