Ju duhet një vajzë për të shkuar në palestër


Ne të gjithë duan të jenë tërheqëse për të parë të mirë dhe të ketë një figurë hollë. Disa të ulen në përpjekje për të humbur peshë në një dietë, të tjerët shkojnë në palestër, ndërsa të tjerët janë të regjistruar në aktivitet. Çfarë mënyrë më të mirë, dhe vajza duhet të shkoni në palestër?
Shumë besojnë se palestër - ky vend është vetëm për rosat, duke kërkuar për ndërtimin e muskujve. Pyetja është, çfarë është harruar vajzat atje, sepse humbje peshe ka shumë mënyra të tjera. Në përgjithësi në lidhje me klasa të energjisë, ka shumë mite që ndalojnë shumë gra. Le të shohim se çfarë është e vërtetë dhe çfarë është e rreme.Për të humbur peshë që ju duhet për të drejtuar, duke notuar, por jo palestër
Pak njerëz e dinë se procesi i humbjes së peshës varet se sa shpejt rreh impuls, jo se si klasa tuaja janë quajtur. Kur trajnimi rrit normën e zemrës për 160 rreh, humbje peshe ndodh, dhe nëse kjo normë arrin 170 rrahje në minutë, pastaj të fillojë të rritet muskujt.

Vajza mund të rrisë normën e zemrës, nëse ajo do të angazhohen gjimnastikë hap ose not në pishinë. Duhet të kuptohet se njerëzit të cilët rrallë luajnë sportive, shpesh duke mposhtur zemrën. Kjo është, në qoftë se gjatë orëve që të lë pa frymë, i trullosur dhe pidkoshuyutsya këmbët, nuk ka yndyrë djegur nuk do, ju tren fuqinë tuaj. Të tilla trajnimi një efekt negativ në muskujt e zemrës, kështu që nëse ju keni filluar të luajë sportive, ju më mirë të fillojë në këmbë ritëm të shpejtë, gradualisht duke lëvizur për të kandiduar.


Hiking në palestër nuk ka ndihmuar për të humbur peshë
Ky besim është i pasaktë. Së pari, ju duhet të bëjnë dallimin në mes trajnerëve. Pas të gjitha prej tyre janë treadmills, lëvizin ellipsoids, bikes stërvitje. Gjithashtu, disa thjesht të angazhuar gabim në pajisje të trajnimit forcë. Por shumë vetëm të bëni ushtrime të saktë. Qasjet duhet rritur normën e zemrës, dhe në disa kjo e gjysmë nuk u rrit.

Shkuarja në palestër muskujve rritet
Shumë kanë frikë të shkuar në palestër, sepse ata nuk duan të jenë të pompohet deri muskujt, sepse ajo është vajzë e pazakontë. Megjithatë, për të vërtetë të ndërtuar muskujve duhet të adresohen me më shumë peshë. Shumë njerëz filluan të shkojnë në rritjen e shpejtë të muskujve palestër vërejtur. Vetëm nga puna, ata atrofi, dhe udhëtime të rritur menjëherë ritëm e tyre. Brenda gjashtë muajve, sidomos muskujt e mëdha mund të rritet nga dy centimetra, por me qëllim të përmirësimit të rezultateve duhet të vënë një shumë përpjekje. Procesi i rritjes së muskujve të grave ndodh shumë më ngadalë sesa tek burrat.


Mos kini frikë që nga klasa në palestër ju kthehet në "rosë". Mungesa e ndonjë ushtrim fizik të çon në një humbje prej rreth tre kilogram e muskujve, sepse kjo lëkurë droops, mollaqe dhe gjoks. Forca e trajnimit ndihmon të mbajë bukurinë dhe freski e trupit.

Shtangë dore vetëm për bodybuilders
Trajnimi duke përdorur shtangë dore dhe barbells do të përfitojnë të gjithë, dhe vajza si. Kur ushtrime për trajnerë të veçanta në veprim vetëm një grup të caktuar të muskujve, duke lejuar përdorimin e shtangë dore për të trajnuar disa. Për shembull, squats përdorur peshat, të zhvilluar muskujt e mbrapa, mollaqe dhe këmbët.


Forca e trajnimit shton në peshë
Në këtë kohë ju duhet për të pranuar. Fakti se muskujve peshon 30% më shumë se yndyrë. Në këtë rast, ju shikoni dinjitoz, të pakta. Prandaj, humbje peshe dhe sportive nuk krahasoni rezultatet pesha, sepse në vend të yndyrë që ju të fituar të muskujve. Në ditët e para të trajnimit kur ju nuk jeni yndyrë, dhe muskujt kanë filluar të rriten, pesha juaj mund të rritet në masë të madhe. Ndoshta ju keni nevojë për të analizuar dietën tuaj dhe të bëjnë më shumë durim stërvitje.

Faqja muskujve vështirë Ndërtimi

Në fakt ajo nuk është. Ju mund të përdorni peshën e tyre për trajnim: mbledhje në një këmbë, të kryer shtytje-ups, pull-ups në bar. Përveç sportmahazynah larmi mjaft të madh të pajisjeve.

Para se të rritur muskujt duhet të heqin qafe e yndyrë
Nuk ka nevojë që të shtyjë udhëtimin në palestër, sepse ju mund të humbni peshë dhe në të njëjtën kohë për të shkuar në klasë. Përveç dietës dhe mungesa e ushtrimit ju vetëm rozhubyte gjithë muskujve. Prandaj Kombinoje humbje peshe me ndërtimin e muskujve. Dhe, sigurisht, duhet të mbani mend një dietë të ekuilibruar.


Përfitimet e trajnimit të forcës
Ato ndihmojnë të heqin qafe e yndyrë të tepërt, sepse yndyra me muskujt të tërheqë energjinë e tyre.
Muskujt mbrojtur organet e brendshme, të mbështetur shpinë, parandalimin e shfaqjes së dhimbje prapa.

Trajnimi kontribuojë në normalizimin e presionit, duke rritur tolerancën njerëzore e glukozës, e cila është veçanërisht e rëndësishme vuajnë nga diabeti.