Sport bra për ushtrimin e gjirit


Mammologist dhe physiologists sportive këshillojnë gratë për të fort të rregulluar gjinjtë gjatë ushtrimit. Struktura e bustit femëror është se muskujt e gjoksit janë të thellë, së bashku gjoks, dhe gjirit është jashtë "bra natyrore" e lëkurës dhe yndyra. Për fat të keq, i butë, shtrirë lehtë veshje e guaskës gjëndër nuk është në gjendje të mbajë si muskujt peritoneum - organeve të brendshme. Prandaj, nën ndikimin e gravitetit gjirit, rreth të cilit në masë është yndyrë, nuk ka mbështetje shtesë është ulur.
Kur lëvizjet aktive të varur gjoksin lart dhe poshtë. Gjatë çdo hap të luhatjeve bustit mund të arrijë 9 cm. Në garën kilometër në sasinë e zhvendosjes fikse do të jetë sa më shumë si 84 metra! Nuk është çudi, si rezultat i lëkurës dhe shtrirje shenjat shfaqen microtrauma, dhe gjinjtë humbasin formën. Flisni për sportive bra për gjoksin e trajnimit.Pas shqyrtimit të gjitha problemet që dalin nga gjiri gjatë trajnimit, prodhuesit e veshjeve kanë zhvilluar një sytjena sportive apo sytjena. Dallimi kryesor në mes sytjena palestër nga zakonshëm - një fiksim të fortë e gjirit. Kjo është arsyeja pse bra janë zakonisht jo shumë elegant, ka laces dhe fut dekorative dhe më shumë si një top apo fashë. Shumica e bra sportive projektuar për trajnim në shtëpi: në verë jashtë në to, pavarësisht gjithë teknologjinë moderne mund të jetë e nxehtë. Por, në raftet dhe janë "rrugë" modeli. Ata janë bërë nga një pëlhurë të veçantë sunscreen membranë (zakonisht me mbrojtje UV 50 +), e cila heq djersën që i lejon trupit për të qëndruar të thatë. Megjithatë, duhet të mbahet mend se lagështi të tepërt do të nëse këmishë apo këmishë, veshur në krye, do të bëhet e indeve potootvodyaschey.


Parametri i parë i rëndësishëm kur zgjedh një sytjena si zakonisht kur blejnë një bra - Madhësia bust. Së dyti, karakteristike vetëm për kopjet palestër - shkallën e mbështetjes, kjo është pėrcaktuara zakonisht nga numrat nga 1 deri 4 në varësi të ngurtësi të strukturës. Në mesin e murit ngrohtë janë dy lloje: për drejtimin dhe velotrenyrovok. Running - një nga më të traumatik për sportet gjoks. "të mirën e përbashkët" bra zakonisht janë të dizajnuara për të kandiduar në rrugën e duhur. Bra shënuar "për drejtimin e kryer jashtë me materiale finer, por kanë shkallë më të lartë të mbështetjes, sepse luhatjet busti rruga më e fortë se ndryshimet e vazhdueshme të ndihmave.


Relativisht u shfaq kohët e fundit në bra treg për çiklizmit. Në qoftë se klasa në një biçikletë stacionare në sallën e ngarkesës në gjoks është i ulët, ndërsa patinazhi në rrugë për shkak të sipërfaqes së pabarabartë të rrugës dhe nevojën për të balancuar gjatë gjithë kohës ajo është shumë më tepër. Në të njëjtën kohë era fitilin trupi është më e fortë se sa kur drejtimin (për shkak të shpejtësisë), dhe trupi më shtyu përpara. Sepse dizajni për bra çiklizmit menduar në mënyrë që të heqë dhe të mbështetur gjoksin në një pozitë të ndryshme të trupit sesa modeli për të kandiduar. Përveç kësaj, secili prej bra përshtatura në mënyrë që fix saktë për sjellje sportive.


Prandaj, duke zgjedhur modelin duhet të jetë i qartë se ku (në rrugë ose në sallën) dhe atë (lloj i sportit) të bëni atë. Kur të blesh një sytjena mund të përqëndrohet jo vetëm në tag, por edhe për të shkurtuar karakteristika bust dhe materiale nga të cilat ajo është e bërë. Pëlhurë: sintetike me një mbulesë të veçantë. Detyra e saj kryesore - si rojë pa squeezing dhe nuk namokayuchy. Me membranën pëlhurë mban tenxhere me vete (nëse potootvodyaschyy materiale, pas një trajnimi të vështirë ju do të gjeni atë këmishë pambuku në një sytjena lagësht dhe të thatë poshtë). Përafërsisht të njëjtat materiale të përdorura në sport brendshme.