Ushtrimi fizik për gjoks


Magic është vetëm një përrallë. Pra, të presim për të rritur madhësinë e gjirit edhe trajnimet më intensive nuk është e nevojshme. Çdo trajner palestër do të thonë se kjo është jorealist: sportive nuk japin efekt të tillë si kirurgji plastike. Fakti se kanceri i gjirit në strukturën e saj - kjo nuk është e muskujve, dhe yndyrë dhe ind lidhës. Kjo është arsyeja pse dieta gjatë dy largimi folds në anët fillon të shkrihet dhe gjoks. Por nuk do të heqë dorë ushtrim për pjesën e sipërme të trupit. Ai ushtron pushtetin për të hequr gjoksin dhe për të përmirësuar formën e tyre. Çfarë vizualisht rrisë bust. Do të ju ndihmojë për të ushtruar për gjoks!


Në luftën për një bust të bukur duhet të i kushtoj vëmendje jo vetëm për muskujt e gjoksit, por muskujt e mbrapa. Kryerja e një eksperiment të thjeshtë: të heqë shpatullat me veshët e tij, pastaj të mbajnë mbrapa dhe të ulët. Qëndrimi ishte më e mirë? Dhe në të njëjtën kohë si shpinën drejt, gjoks dhe u ngrit. Të gjithë kohës mbani drejt shpinën e vështirë? Dhe imagjinoni nëse ju merrni ndajnë një luanit e trajnimit ekskluzivisht përpunimin e muskujve të madhe gjoks (i cili është i bashkangjitur në gjinjtë e saj)! Siç e dini, më Flush muskujve, kështu që është më e shkurtër. Si rezultat, muskujve gjoks para si styanetsya dhe mbrapa muskujt, në qoftë se ata janë të dobët nuk, mjaft e fortë për të hapur supet. Dhe gjoks jo vetëm të rritet, por vvalytsya. Pra, të përpiqen të punojnë menjëherë në dy drejtime.


Një ushtrim klasik për forma të bukura është tjerrje. Por mbipeshë ose mungesa e palestër, jo të gjithë janë në gjendje për të ekzekutuar atë, dhe më të saktë - në mënyrë që të mos dëmtojë joints. Ne kemi kërkuar instruktorët palestër për të bërë kompleks, i cili do të përballojë çdo grua. Nëse është e mundur, shkoni në palestër dhe të angazhuar në Simulators, por jo - të shtangë dore dhe të bëjë ushtrime në shtëpi. A nuk kanë kohë për të sjellë në zonën e gjoksit në mënyrë që të lënë? Jo tmerrshme, pushimi në det, herë pas here të përsëritur të trafikut që ju doni të bëni në ujë. Ambient do të mendojnë se ju vetëm pleschetes në valë, dhe ju do të përmirësuar formën tuaj.


1. Filloni me një të ngrohtë-up seancat; nëse është e mundur, ecin 5-10 minuta në punë rutine ose postrybayte. Pastaj ndiqni kthehet të trupit, UPS duart mbi kokën e tij, rotacionin e supet dhe kokën.
2. Pick për trajnim dhe peshë ngarkesave shtangë dore në palestër, duke u fokusuar në shëndetin. Peshë duhet të jenë të tilla që ju mund teknikisht e vërtetë përsëris ushtrimin pa pushimeve të paktën 15 dhe jo më shumë se 20 herë. Me përmirësimin e palestër fizike, rrisin barrën mbi 05-1 kg.

Gjoks Press

Merrni imitues stol horizontale për shtyp nga gjoks. Këmbët gjerësi shpatullave larg, pjesën tjetër në dysheme. Mbrapa, duke përfshirë mbrapa dhe supe blades, përsëri në simulator prytysnitsya. Mbani kokën drejt, shikoni përpara. Kape trajtuar dhe u përhap duart larg. Mbaj shpatullat, parakrahët dhe duart ishin në të njëjtën linjë. Në nxjerr, tërheq armëve tuaj përpara, pa marrë mbrapa e mbështetjes. Për frymëzim bërryl prirje shohim mbrapa, supet apo ashensor. Banka forcuar muskujt e gjoksit, armëve mbrapa.


"Flutur"
Merrni imitues për të studiuar muskujt e gjoksit. Rrokje drejtpërdrejtë trajtojë rrokje (shuplakat drejtuar larg nga ju). Prapa drejt, shtypi duart zënë qetë në mënyrë që bërryla presion fort me armrests, ishin në një nivel me supet e tij. Blades janë përmbledhur. Të ndjehen si shtrihen muskujt e gjoksit. Supet të relaksuar, klikoni mbi të trajtuar dhe muskujt gjoks lodhje, duart çikë veten. Mbani shpinën mbetur fort presion në pjesën e prapme. Ngadalë holluar dorë për dore. Banka forcuar muskujt e gjoksit dhe supet.


Fut në stomak
Bashkangjisni V-formë trajtuar në simulator për njësi tërheqje ulur. Uluni poshtë, pak më bëj gjunjët, këmbët plotësisht në pëllëmbë përballet poshtë. Shpjegoj armëve tuaj dhe të tërheqë përpara. Prapa tij mbajnë drejt. Push shtyp të mbajtur shpinë fiksuese natyrore. Në nxjerr, lidh teh, tërheq të trajtojë në stomak. Pastaj bëj bërryla tuaj dhe të marrë ato përsëri më sjellë të trajtojë të trupit. Bërryla nuk lë mënjanë, mbani ato si të afërta me palët. Ngadalë të kthehet në pozicionin e fillimit. Kur duart vыpryamlyaete, përsëris lëvizjen në mënyrë të kundërt: i pari shpjegoj bërryla dhe vetëm pas lopata përhapur në dorë, nuk rrumbullakosura mbrapa. Banka forcuar përsëri, biceps dhe muskujt trekëndësh.


Fut në gjoks
Bashkangjit një bar të gjatë (qafë) në njësinë e sipërme të tërheqje kabllor. Rregullo rollers për këmbët - ata duhet presion fort hip në vend. Shqip qafa kundërt rrokje (shuplakat shikoni në veten tuaj) në gjerësi shpatullave. Uluni deri drejtë, armët shpjegoj bërryla rrumbullakuar pak. Në nxjerr, tërheq qafën tuaj në gjoks, bending bërryla tuaj dhe drejtimin e tyre përgjatë anët në pjesën e prapme. Në endpoint majë teh. Në nxjerr, të kthehet në pozicionin e fillimit. Banka forcuar muskujt më të gjerë dhe romb e mbrapa, muskujt e gjoksit.