Ushtrimi shtrihen trupi


Whips kryesore Harmony - overeating dhe një mënyrë jetese i ulur. Sipas statistikave, rusët kryer në një pozicion ulur 35% të jetës së tyre: në punë, në transport, në bllokime të trafikut, në shtëpi duke parë televizion nuk është për t'u habitur se si rezultat peretyskayutsya anijeve, qarkullimin e gjakut, ushqyesve të trurit dhe organeve të brendshme vijnë nga punës, dhe metabolizmi ngadalëson. Përveç mënyrë jetese i ulur provokon lakim të shpinë dhe promovon shkurtimin e muskujve, e cila është reflektuar në figurën. Çfarë duhet të zgjedhin për veten e tyre të ushtruar trupin shtrihen?


Edhe vajzë të pakta në një muaj ose dy në zyrë në kompjuter gjen në rrudhë e tij bark, madje as kur duke u rrezikuar. Fakti që muskujt të mësohen të jenë në gjendje të ngjeshur. Kufizimi më i detyruar të aktivitetit fizik, fibrave më shumë muskujve modifikuar proteinat. Ata në mënyrë të vendosur të lidhen me njëri-tjetrin, duke e bërë muskujt më pak elastike - shkurtër. Nëse ju krahasoni trupin e veshjes, fibrave të muskujve - të njëjtën fije, i tëri, u larguan një - dhe pastaj do pëlhurë fizarmonikë. Pra, kjo është me njeriun vetëm sipërfaqësisht të ngjashme "grepa" padukshëm, ata ndjerë brenda. Terpne trup, një dëshirë për të zgjas - pra, trupi duhet shpërndarë stanjacion.


Për të rivendosur ish elasticitetin e saj të fibrave, të paktën një herë në ditë për 15 minuta të shtrihen bëjë. Këto ushtrime që nuk duhet të bëni në këmbë, mund të praktikohet edhe ulur në zyrë. Duke bërë secili, zgjatem në pikën kulmin e 10-30 sekonda. Drive pa probleme, duke shmangur jerks nuk të dëmtojë muskujt dhe nuk merrni hequr në fytyrë. Së pari, një pak të tërhequr një muskul; duke u siguruar se ajo nuk është e vështirë, të tërheqë atë ende - kaq shumë kohë deri sa ju mendoni tensionin. Para se të akuzuar mos harroni të ngrohtë deri. Nëse ushtrimi kryer në shtëpi, në fund të gënjeshtër trajnimit në dysheme, krahët përgjatë trupit tërheq mbrapsht, të pushojnë, të mbyllë sytë tuaj dhe qëndroni në atë pozitë për disa minuta.


Shpat
IP - në këmbë, këmbët së bashku. La këmbë përpara dhe të vendosur vendin në të pestën. Bend drejtën tuaj. Anim Trupi në mes të kofshës dhe këmbë të djathtë formuar një kënd prej 90 °. Vendos duart mbi supe dhe të kryejë atë në peshë trupin tuaj. Tërheq mbrapsht mollaqe dhe dorën e majtë - në gishtin e këmbës majtë; kur trajnimi lejon, këmbët çorapë shmanget. Kthehu mbrapa tek IP, vypryamitsya ndryshojë këmbët. Muskujt elastik e mollaqe dhe kofshë, muskujt viç, Akilit gilcë, ligament popliteal.


Shtrihen hip
IP - në këmbë drejt, krahët përgjatë trupit, ulur supet, bërrylat reduktuar. Dorën e majtë vënë në rripin. Bend këmbën e djathtë dhe gishtat e dorës së djathtë kuptoj rritjen e këmbë. Butësisht zgjas thembra në mollaqe. Nëse është e vështirë për të mbajtur ekuilibrin tuaj, mbani dorën tuaj të majtë për mbështetje. Përsëriteni me këmbën e majtë. Muskujt elastik e kofshës mëparshëm, muskujve çapokor mesit.

Lunges drejt
IP - këmbët më të gjera se sa gjerësi shpatullave (këmbët paralele), shpinën drejt, shpatullat ulur. Pesha e trupit në mënyrë të barabartë në të dyja këmbët. Trupi anim përpara në një kënd prej 45 ijet Çoje, gishtin linjë. Vendi duart tuaja në këmbën e djathtë, vetëm mbi gju. Lakimi këmbën e djathtë dhe të shpjegoj të majtë, lëvizin peshën në këmbë mbështetjen, ndërsa potyahnuvshys mollaqe më parë. Pastaj shpjegoj drejtë përkulem juaj këmbën e majtë, duke i shtyrë peshë në anën tjetër. Muskujt elastik të kofshën e brendshme.


Nga hequr në fytyrë nervore sciatic
IP ulur, bëj këmbën e djathtë (gju para tij), kofshën e djathtë dhe mollaqe prekin në dysheme. Këmbën e majtë tërheq mbrapsht, heqjen këmbët tuaja në dysheme, gjunjë dhe sipërfaqja e përparme e kofshës drejtuar drejt poshtë. Rest duart direkt në dysheme dhe të lëvizin ato në peshë. Butësisht ulur trupin tuaj poshtë, duke tërhequr duart e tij. Ngadalë të kthehet në këmbët e IP të ndryshuar dhe të bëni stërvitje përsëri. Elastik lateral muskujt e mollaqe dhe kofshë.


Anim kokën përpara
IP-këmbë ulur, shpjegoj shpinën, theksi bie në mollaqe. Gishtat Spletit në anën e pasme. Duke nofullën, ngadalë bëj kokën tuaj përpara, dhe përpjekje për të prekur mjekër në fund qafës fossa e qafës, në mes të clavicles. Gjatë shtrihen muskujt e qafës, armëve, shpatulla dhe shpinë duhet të jetë i qetë. Elastik pasme të qafës dhe shpinë e sipërme.

Shtrihen muskujt e barkut
IP - Gënjeshtra në barkun tuaj. Këmbët së bashku, gishtat shtrirë veten. Parakrahët dhe duart të prekin në dysheme, me parakrahët dhe supet formojnë një kënd të drejtë. Pull brinjë të ulët dhe barkun poshtë dhe kurorën dhe qafë up. Mbani supet tuaja nuk janë të ngritur, dhe në shpinë kishte një ndjenjë e compression. Pastaj shkoni përsëri në IP zgjas muskujve rectus abdominis.


Shtrihen muskujt gjoks
IP ulur, sup reduktuar. Ngrini armët tuaja në anën vetëm mbi nivelin e shpatullave me pëllëmbët lart dhe për të zgjeruar. Thumbs mbajnë mbrapa dhe të pushoni të drejtë deri dhe larg nga ju. Reduktimi blades, shtrihet bravo tuaj mbrapa, duke i vënë duart larg. Të ndjehen si shtrihen muskujt e gjoksit. Mbajeni këtë pozicion për 10-15 sekonda, pastaj të kthehen në IP muskujt e gjoksit elastik.

Përkulen në anën
IP - ulem këmbëkryq. Pull up këmbët, shpatullat më të ulët. Pak prirje drejtë të heqë krahun lart, dore relaksuar, palme, zgjerimin e majtë. Vendi dorën e majtë në dysheme. Mbajtja mollaqe tuaj off dysheme, bëj trupin tuaj të majtë, duke rritur lëvizjen shtrihen në të njëjtin drejtim ngritur dorën. Këmbët dhe hips mbeten të palëvizshme. Vypryamitsya ndryshojë këmbët CROSSE, atëherë bëni stërvitje mënyrë tjetër. Elastik muskujt zhdrejtë dhe muskujt e mbrapa.