Hoops hula për shëndetin dhe figura të pakta


Hoops alumini që ne të përdredhur një fëmijë përsëri në modë. Megjithatë, ata pak të ndryshuar, të bëhet më e vështirë gjallërisht, të bukur dhe të shtrenjta. Tani ajo nuk është vetëm argëtim për fëmijët, luajtur - ai është hoops hula, u zhvendos në kategorinë e njohura, trajnerët atletike. Dhe nëse është kështu, ajo duhet të përmirësojë formën tonë dhe shëndetin respektivisht.
Reklamat gjerë të nevojës për të pasur një të luajtur në çdo shtëpi dhe dyqan një përzgjedhje të madhe të formave dhe madhësive të ndryshme na mbulove me një zgjedhje të vështirë. Hoops aq të nevojshme për shëndetin dhe figura të pakta dhe si për të zgjedhur atë hula?
Pse një hoops hula
E pra, ndoshta më e rëndësishme për shumë - është mundësia për të bërë në shtëpi. Kjo është të paktën katër avantazhe:Mos të humbim kohë në rrugën për palestër dhe mbrapa.
Ju mund të ruaj një ide e mirë që ju duhet të paguajnë vetëm 1 herë (blerja Hop) dhe jo çdo kohë duke vizituar një strukturë palestër.
Ju gjithashtu mund të kurseni kohë, por për të blerë pajisje të shtrenjta palestër.
Ju nuk mund të jetë turp për format e tyre të mrekullueshme dhe jo për të kapur një shikimet tërthore të cilat janë hedhur në drejtimin tuaj urryer "stroynyashkamy."
Ushtrimet me Hula Hoops ngrohtë, tonin dhe për të forcuar muskujt. Kjo do të thotë se punon sistemi më të mirë kardiovaskular, djeg yndyrë të tepërt dhe trupi merr formën, të cilat ju vetëm mund të ëndërrojnë.
Për krahasim - në qoftë se tjerr hula hoops për 10-15 minuta është ekuivalente me vrapim 10 minuta (300 deri në 500 kalori djegur).
Nëse ju hartojë të gjitha avantazhet e përdorimit të pajisjeve sportive, ne të merrni në vijim:thjeshtësi dhe lehtësinë e përdorimit;
nuk merr shumë hapësirë;

përmirëson shëndetin e përgjithshëm;
masazh barkut, një efekt i dobishëm mbi zorrët dhe sistemin e tretjes;
përmirëson qarkullimin e gjakut;
mbush trupin me energji;
zhvillon koordinimin;
tonet dhe forcon muskujt e trupit;
promovon humbje peshe.Kundërindikimet klasa luajtur
Edhe pse kjo pajisje sportive dhe të lehtë për t'u përdorur, por ajo ka kufizimet e saj për punësim. Për arsye të dukshme, ne mund të tjerr hoops hula gratë shtatzëna, njerëzit me lëndime të barkut dhe prapa, sëmundjet e lëkurës, seams freskëta (pas seksion cezariane, jo më herët se pas 6-8 muaj), të moshuarit. Pacientët me veshkë mund të jetë një pengesë për punësim me një luajtur - është më mirë që të konsultoheni me mjekun.Zgjidhni hoops hula
Nëse keni vendosur mbi nevojën për të pasur Hula hoops shtëpi, ju nuk do të dëmtojë disa këshilla se çfarë duhet të shikoni për kur blejnë.
Është e rëndësishme për të zgjedhur një madhësi të luajtur. Vendoseni atë në dysheme, nëse maja e luajtur është në frontin e gjoksit tuaj - është e "razmerchik." Tuaj Mos harroni për format tuaja harlisur - atë që ata janë "më të pasur", aq më i madh duhet të jetë luajtur, përndryshe ju thjesht nuk do të jetë në gjendje për të prerë (ligjet e fizikës ende nuk është anuluar). Nuk mbulohet me turp kontroll në të luajtur, të drejtë në dyqan - ndoshta keni zgjedhur madhësinë e gabuar, në këtë rast, një rezultat pozitiv do të jetë e vështirë të arrihet.


Hoops janë të qetë, embossed dhe pajisur me magnet. Hoops embossed rritur efektin masazh, dhe me magnet - përmirëson qarkullimin e gjakut dhe metabolizmit në trup.
Ndryshojnë hoops dhe peshë. Alumini lehtë ose plastike të peshojnë deri në 1 kg. Ato mund të përdoren për fillestar, në fillim (në mënyrë të flasin në drejtim të familjarizimit me pajisje sportive). Nëse ju dëshironi të shpejt të arritur një shifër të pakta, ajo është e mirë për të blerë hoops me peshën e (peshojnë 1 deri 2 kg). Është më mirë për masazh trupit, dhe kështu efektivitetin e saj më sipër.Si hoops tjerr Hula
Keni blerë një të luajtur - gjysma e betejës është bërë tashmë. Në qoftë se si një fëmijë keni atë shtrembëruar, ajo nuk do të jetë e vështirë për të kujtuar - është si hipur një biçikletë. Nëse jeni të ri në këtë biznes, ajo është edhe asgjë të keqe aty.

Stand up drejt dhe pak të vendosur përpara një këmbë. "Zhyt veten në hoops hula dhe pastaj të aplikojnë atë në pjesën e prapme në bel. Merrni atë një pak në anën dhe të shtyjë të shpejtë. Hop fillon të rrotullohen, dhe puna juaj - për të mbështetur rotacionin, pa lënë të bjerë. Për ta bërë këtë, të kapur normën e rrotullimit dhe transferimin peshë nga një këmbë në një tjetër. Nëse rotacioni të luajtur së ngadalëson duke shtuar shpejtësinë e trupit tuaj. Për të përfunduar edhe rozkrutyvsya impulsi i parë duhet të jetë mjaft e fortë.

Nëse ju jeni në gjendje për të transferuar peshën e trupit nga një këmbë të tjera - të përpiqen për të rrotullohen hips tij mbrapa dhe me radhë. Rate lëvizjet të dy dhe të zgjidhni atë në të cilën ju do të jetë të rehatshme.

Të ndihmuar trupin tuaj nuk humb luajtur lëvizjes momentit. Kur luajtur Si barkut, të shkojë në stomak për të përmbushur atë, dhe kur me brinjën luajtur është trupin prapa, e shtyn atë muskujt.
Nuk ka nevojë të minutës së parë të vlerësuar veprimet e tyre - ju jeni duke bërë atë të drejtë apo jo. Dëgjoni ndjenjat e tyre. Relax dhe të mbani këmbët tuaja në një gjendje të tensionuar. Nëse ju do të jetë një numër, ju nuk mund të ndihmojnë tjerr luajtur. Ajo është e mirë në qoftë se takimi juaj i parë me hoops hula, keni shpenzuar vetëm, muzikën që ju nuk do të jenë të hutuar dhe nuk e vlerësuar. Besoni mua, ju ende keni kohë për të mburrem mësuar dhe trupin e tij të hollë.

Për ushtrim të mjaftueshme në fillim për 5-10 minuta, mbani mend - çdo gjë është e mirë në moderim, sepse ju mori hoops hula për shëndetin. Gradualisht të rrisë trajnimin kohë.

Pas disa orëve të para, ka shumë vrragë në bark dhe bel. E tmerrshme në të asgjë, por të sjellë trupin tuaj në pikë nuk është e nevojshme. A nuk mendoni se ju duhet vyklastysya në një ditë dhe pastaj të pushoni në javë. Gjëja kryesore - rregullsinë e klasave. Rritja e ngarkesës gradualisht. Dhe për të shmangur problemet e ardhshme shëndetësore, veshin veshje të shtrënguar ose neoprene termike. Efektiviteti i ushtrimeve do të dyfishohet, siç janë, nga ana tjetër, do të ndikojë dhjamin në bel dhe abdomen. Ju thjesht nuk mund të shmangë figura të pakta.