Gjashtë ushtrime për prapanicë të bukur dhe elastike


Për një grua e re, mollaqe fortë dhe të bukur, këtë pjesë të trupit që nuk mund të jetë trembur dhe të tregojnë off. Si për të marrë formën e saktë të kadife pop lëkurën elastike, në qoftë se ju punoni është joaktive, dhe ju vetëm lëvizin kur do të drekës përbëhet nga patate të skuqura dhe grumbujt e ndryshme skorje. Kjo do të ndihmojë gjashtë ushtrime për prapanicë të bukur dhe elastike.
Gjashtë ushtrime për mollaqe elastike
Ka një grup të veçantë prej gjashtë ushtrime për muskujt e muskujve gluteal dhe kofshët, ajo do të ju ndihmojë të them lamtumirë depozitat yndyrë dhe për të gjetur të reja mollaqe bukur.1. Ushtrime për shpinë dhe kofshët
"Puna jashtë" lëkundur mbrapa dhe muskujt hip. Shtrihen në stomak, të rritur hips tuaj dhe për të mbajtur në peshë, çorape vpyrayemosya në dysheme. Socks Tërhiqe mbi dhe të heqë thembrën e këmbës së djathtë drejt deri. Hold 10 sekonda dhe për të ndryshuar këmbë. Gjunjë bëj, shkon hip përbashkët. Përsëriteni 20 herë.

2. Transporti me mollaqe dhe kofshët
Në këtë ushtrim, muskujt në kofshët dhe mollaqe punuar. Ajo është quajtur shpesh "duke ecur në muskujt gluteal," dhe për të gjetur një ushtrim i dobishëm për priftërinjtë. Uluni në dysheme, këmbët tërheqë përpara, duart mbahen në para. A nuk lëvizin këmbët tuaja, dhe "zvarriten" të rritur dhe për të promovuar atë e la, pastaj, kofshën e djathtë. Ushtrimi bëjë mbrapa dhe me radhë. Nëse kat vështirë të bëjë stërvitje, rri ulur mbi rrogoz, por nuk është yyazytsirnist tillë që ju do të "zvarritje" me mat.

Edhe në këmbë deri në shkallët ofron muskujt e këmbëve dhe mollaqe fleksibilitet të veçantë dhe përmirëson durimin. Nëse frymë të mjaftueshme, hap pas hapi. Kjo dobësuar gjunjë, këmbët mbështjellë butësisht, shpinën drejt.

3. Ushtrimi për të përmirësuar formën e hips
Me ushtrimin "Mahi" bën për muskujt kofshë, dhe ata të ndihmojë djegur dhjamin. Qëndroni përballet me një mur dhe të kthehet drejt e drejt tensionuar këmbë. Sock vetë, pesë potyahnemosya lart dhe nuk e ritëm, dhe lëvizje të ngadaltë të shkurtër. Mahi nuk do të bëjë mur. Ushtrimi në të bërë topa gjimnastikor në tryezë ose në prag.


4. Ushtrimi për të përfunduar punën në fushat me probleme
Të detyruar të punojnë mollaqe plotë dhe muskujt kofshë. Gënjeshtra në katin e me shkronjën "R", duke mbajtur këmbët drejt. Ngrini një këmbë lart ngadalë, tërheq mbi çorapë dhe thembra - up. Përsëriteni 15 herë dhe perevernemsya në anën tjetër.
Një muskul i madh gluteal është konsideruar më të fortë në trup. Funksioni kryesor - është straightening hip kur ju ngjit shkallët, ose të marrë nga një karrige. Kur muskujve gluteal është i dobët, atëherë legen shkon përpara dhe mund të jetë një rrezik lordosis shpinë sakrale. Kur muskujve gluteal i madh është i trajnuar mirë, së bashku me muskujt e barkut muskujve gluteal stabilizon legen.


5. Ushtrimi për bel
Secili nga variacionet e këtij ushtrimi forcon muskujt e belit, mollaqe, kofshë.
1 opsion - të shtrihen në dysheme, shtrydh mollaqe tuaj, të heqë legen. Ulët hips poshtë, pastaj të rritur në këtë pikë tendosje tej mollaqe, legen të kthehet në gjendjen e tij origjinale.
2 opsion - shtrihen në dysheme, duke mbajtur gjunjët së bashku. Heqin pan, atëherë më të ulët, por nuk prekin në dysheme. Compress mollaqe vыtolknem legen lart. Mollaqe fortë lodhje.

6. Ushtrimi për mollaqe, bel, hips

Ky ushtrim redukton madhësinë e belit, shtrëngimi muskujt gluteal dhe zhvillon mbi jashtme kofshë dobësitë.
Si i gju. Shpinë, hips, drejt back up vijë të drejtë. Mos të ndihmojë veten me duart e tij, të ulen në dysheme të drejtë, me këmbë dhe gju mbetet i palëvizshëm, të ngrihen, dhe pastaj të ulen në të majtë. Ajo do të jetë e vështirë, por ne duhet të presim. Ushtrimi përsëritur 20 herë.
Këto gjashtë ushtrime për mollaqe elastike muskujt tendosur vithe, të forcuar mollaqe tuaj dhe t'i bëjë ata të bukur.